Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

XVIII LIPD vasaros stovykla

AŠTUONIOLIKTOJI LIPD VASAROS STOVYKLA BUROKARAISTĖLĖJE

2015 m. rugpjūčio 13-16 d.
Tai stovykla draugijos nariams su šeimomis ir prijaučiantiems. Čia mokomės, dirbame ir poilsiaujame.

 

STOVYKLOS TIKSLAS

Skleisti Alfredo Adlerio idėjas ir gyventi pagal jas. Pagrindinės A. Adlerio idėjos:
 padrąsinimas;
 lygiavertiškumas;
 bendrystė;
 pagarba;
 bendradarbiavimas
 savarankiškumas priklausyme.

Stovykla vyks prie gražaus Burokaraisčio ežero, turėsime 10 namukų po 10-12 vietų kiekviename. Kiekviename namuke yra 2 tualetai, kriauklės, dušas, šaldytuvas. Kiekvienas turės savo lovą su patalyne, todėl čiužiniai nereikalingi. Lauke ƒƒ— nuolatinė tinklinio ir krepšinio aikštelė. Galėsime maudytis ežere.

Vasaros stovykla vyks 2015 08 13-16.

Burokaraistėlėje renkamės ketvirtadienį nuo 16.30 val. Stovyklos atidarymas 18:00 val., uždarymas — sekmadienį apie 14-15 val.
Vaikų ir paauglių grupės:

 

3-6 metų vaikų grupė. Vedėjos — Diana Naujokienė ir Raminta Šereikaitė.
Stovyklos metu šoksime, dainuosime ir vaidinsime. Kartu judėsime — keliausime apsižvalgyti po stovyklos apylinkes, žaisime liaudies žaidimus. Klausysimės pasakų, dainelių, eilėraštukų. Piešime mus supančią aplinką. Lipdysime iš plastilino, klijuosime, tyrinėsime gamtą, aplinką ir spalvas. Bendrausime, bendradarbiausime ir keisimės šypsenomis. Būtų smagu jei atsivežtumėte savo mylimą žaisliuką.

 

7-10 metų vaikų grupė „Indėniška paslaptis“. Vadovės — Vijolė Miškinienė ir Vilma Kuodienė.

Sveiki, naujieji Draugai!
Kviečiame šioje grupėje pažinti save kitokį nei esi kasdienybėje!
Tikimės, kad mums visiems tiks ir patiks „pasimatavimas“ indėniškos paslapties!
Kūrybiškai ieškosime veiklos ir priemonių: spalvotų plunksnų, lanko su strėle, įvairių indėniškų istorijų, signalų ir ženklų, papročių, žaidimų ir t. t. Jei turi ką nors tinkamo indėniška tema (pvz., daiktą, žaislą, drabužį ar jo detalę, knygą ir pan.) ir gali atsivežti į stovyklą — labai praverstų.
Lauksime susitikimo ir įdomaus laiko kartu!
Miškų Dukra, Margoji Pelėda.

 

11-14 metų jaunuolių (jaunesniųjų paauglių) grupė „Atradimai savyje ir kituose”. Vedėjos — Giedrė Banelienė ir Kristina Keturakytė.
Pažinę vieni kitus ir tapę draugais, per žaidimus ir nuotykius pažinsime save ir supantį  pasaulį.
Mokinsimės socialinės drąsos ir įveiksime gyvenimo iššūkius.
P.S. Ruoškis žygiui su slaptais draugais.

 

15-18 metų jaunuolių (paauglių) grupė. Vadovai – Marijus Česnulaitis, Marius Karpavičius ir Vasarė Vėlyvytė.
Grupės metu stengsimės padėti suprasti paauglių tarpusavio santykius, požiūrį į šeimą bei kitus žmones. Akcentuosime tokias vertybes kaip meilė, lygybė, tolerancija, draugiškumas, supratingumas bei gebėjimas dirbti grupėse. Taip pat stovyklos metu paaugliai galės ne tik susitelkti į savęs pažinimą, bet ir žaisti smagius žaidimus ir gerai leisti laiką. Stovykloje organizuosime tradicinį grupės žygį, kurio metu skirsime įvairaus pobūdžio užduotis ir džiaugsimės vasaros malonumais. O svarbiausia, nepamirškite geros nuotaikos, sportinės aprangos, nuoširdžių šypsenų bei pozityvumo! 🙂

 

Suaugusiųjų grupės (teminės):

 

Stovyklos naujokai registruojasi į įvadinę grupę!
„Adlerio idėjų ir savęs pažinimo grupė”, įvadinė. Vadovės — Daiva Antanavičiūtė (psichologė, individualiosios psichologijos klausytoja-konsultantė) ir Milda Čeikienė (individualiosios psichologijos klausytoja-konsultantė).
Stovyklos naujokus kviesime susipažinti su Alfredu Adleriu ir jo idėjomis. Per A. Adlerio svarbiausius gyvenimo biografijos faktus galėsime stebėti, kaip jo idėjos gimė, augo ir paplito Europoje ir Amerikoje, naudodami jo pasiūlytus metodus, turėsime galimybę patyrinėti savo gyvenimo stilių, o vadovaudamiesi lygiavertiškumo principu, kursime šiltą, draugišką, palaikantį, įkvepiantį bendrumo jausmą. Kad geriau suprastume save ir kitus. Kad pažintume ir skleistume optimistiškas, paprastas, praktiškas A. Adlerio idėjas.

 

„Streso įveikimo, savęs pažinimo ir pokyčių siekimo fraktalinis piešimas pagal Tanzilia Polujachtovos metodą“. Vadovė – Jurgita Vasiliauskienė (septynis metus dirbu psichologe. Baigiau KU psichologijos bakalaurą ir VDU psichologijos magistrą. Esu Lietuvos psichologų sąjungos narė).
Susipažinsime su fraktalinio piešimo metodu. Piešime pirmąjį — diagnostinį fraktalą. Jį analizuosime pagal linijas, spalvas ir kt., atrasime koreguotinas sritis ir jas koreguosime. Rašysime laiškus sau. Sukursime santykių, pinigų, norų išsipildymo fraktalus. Grupėje gali dalyvauti ne daugiau 10 žmonių.

 

„Partnerystė“. Vadovė —  Erika Kern (psichologė, individualiosios psichologijos analitikė, patvirtinta IP psichoterapijos ir analizės programos supervizorė. LIPD steigėja ir aktyvi organizacijos narė — buvusi valdybos narė, grupių vedėja vasaros stovyklose, pranešėja ir seminarų vedėja LIPD konferencijų metu. 20 metų teikia psichologines konsultacijas, nuo 2005 m. specializuojasi suaugusiųjų psichoterapijoje ir analizėje).
Grupė skirta poroms, nusiteikusioms padirbėti harmoningų ir tvirtų santykių labui. Grupės turinys – visiškai eksperimentinis — naudosim įvairius kūrybinius metodus, diskusiją, pratimus ir testus, kurie gali padėti atrasti, suprasti ir konstruktyviai naudotis visu tuo, kas poros santykyje su laiku pasimiršo, sudilo ar tiesiog neturėjo galimybės atsiskleisti. Grupės tikslas — pagilinti ir pagyvinti santykius porose. Šiek tiek teorijos padės suprasti ar įvardinti išliekančių porų bruožus, vertybes ir Maksimalus grupės dydis — šešios poros.

 

„Pasakos suaugusiųjų, vaikų ir paauglių terapijoje bei konsultavime“. Vadovė — Katharina Huss (suaugusiųjų psichoterapeutė, išsilavinimas: supervizijos ir mokomosios analizės, psichologijos studijos, vaikų ir paauglių psichoterapijos programa, psichoanalizės programa. Papildomi mokymai: atsipalaidavimo ir vaizduotės technikų taikymas, darbas molio lauke pagal Heinz Deuser metodą.

Įvairaus pobūdžio istorijos gali turėti gydomąjį poveikį. Pradžioje dirbsime su dviem pasakomis ir domėsimės, kas mus sieja su jų temomis. Toks savęs pažinimas galėtų padėti Jums naudoti pasakas, sakmes ir istorijas suaugusių ir vaikų terapijoje bei konsultavime. Atsivežkite piešimo popieriaus ir spalvotų pieštukų. Dalyvių skaičius: 12 žmonių.
Grupė skirta IPI suaugusiųjų bei vaikų ir paauglių psichoterapeutams ir konsultantams, bazinės programos dalyviams.
Turėsime bent iš dalies finansuoti grupės vadovės kelionės išlaidas, todėl mokestis už dalyvavimą šioje grupėje 15€ didesnis: LIPD nariams – 73€. kitiems – 88€.

 

Kūno terapijos grupė „Asmeninės laisvės paieškos chroniško nuovargio sindromo labirintuose…” vadovė — Lora Šapailienė (psichologė, sertifikuota proceso terapijos konsultantė, nuolat besidominti naujomis psichoterapijos kryptimis).
Veržlus gyvenimo tempas, laiko stoka, darbo monotonija, kartu ir atsakomybė — visa tai išeikvoja mūsų energiją, jaučiame didelę įtampą, nuovargį, pastovų sudirgimą. Visi šie ir panašūs faktoriai sukelia nuovargio sindromą. Ką gi daryti? Ateiti į kūno terapijos grupę, kur būsite „pažadinti” iš kasdienės gyvenimo monotonijos, patirsite nuostabų nuotykį, kuris padės išplėsti jūsų nuostatų ir įsitikinimų ribas, turėsite galimybę atsipalaiduoti ar bent suvokti, kas trukdo tai padaryti, čia pat atrasti ir išbandyti naujus kelius, vedančius į problemų sprendimą. Dalyvavimas grupėje atvers saviraiškos kelią per judesį, balsą, akis, kiekvienam iš jūsų taps giliu ir švelniu prilietimu prie savojo gyvenimo.
Dalyvių apranga – nevaržanti judesių, būtina turėti kilimėlį ar patiesaliuką. Grupės dydis — iki 16.

 

„Baimės psichodinamika“. Vadovas — Viktoras Šapurovas (individualiosios psichologijos analitikas nuo 2011 m., supervizorius, psichoterapeutas nuo 1985 m., LIPD prezidentas. Daugiausia domiuosi individualiąja analize ir analitine terapija, seksologija. Nauja kryptis — priklausomybių analitinis gydymas).
Grupė skirta norintiems daugiau suprasti savo baimę ir rasti įveikos priemonių. Kursime baimės psichologinių mechanizmų individualias konstrukcijas. Bus analizuojamas kiekvienas dalyvis. Grupė padės ieškoti baimės įveikos modelių. Mokysimės savistabos, pajautos, savianalizės. Grupė gali būti naudinga ir besidomintiems psichoterapija. Grupės dydis — 10 dalyvių.
Namie reikia prisiminti kuo smulkiau vieną patirtos baimės atvejį.

 

NUMATOMA DIENOTVARKĖ

 

Ketvirtadienis

Atvykimas, įsikūrimas, registracija, užsirašymas į savanoriško darbo grupes.
Registraciją vykdo Tadas Važnevičius, Valerijus Kuznecovas.
Organizacinio komiteto ir grupių vadovų posėdis. Viktoras Šapurovas.
Stovyklos atidarymas. Valerijus Kuznecovas, Ilarijus Vasiliauskas.
Vakarienė. Pateikia savanoriai.
Talentų vakaras, susipažinimas. Milda Čeikienė, Gintarė Mierkienė.
Muzikos vakaras. Paauglių grupė, Marijus Česnulaitis, Marius Karpavičius, Vasarė Vėlyvytė.

Penktadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.
8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Ilarijus Vasiliauskas.
I užsiėmimas.
Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.
II užsiėmimas.
Fotosesija
Pietūs. Pateikia savanoriai. Po pietų laisvalaikis.
III užsiėmimas.
16:00 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.
IV užsiėmimas.
Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.
Paskaita apie adlerizmą. Eglė Zubienė.
Vakarienė. Ruošia Valerijus Kuznecovas, Ilarijus Vasiliauskas ir savanoriai.
Tinklinis. Susitinka jaunesnieji ir vyresnieji paaugliai. Ilarijus Vasiliauskas.
Meilės kino seansas. Viktoras Šapurovas. Algirdas Brukštus.
Muzikos vakaras. Paauglių grupė, Marijus Česnulaitis, Marius Karpavičius, Vasarė Vėlyvytė.

Šeštadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.
8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Valerijus Kuznecovas.
I užsiėmimas.
Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.
II užsiėmimas.
Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.
Pietūs. Pateikia savanoriai. Po pietų laisvalaikis.
Kelionė į pievą. Milda Čeikienė.
III užsiėmimas.
Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.
Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.
Labdaros aukcionas. Rasa Kardaitė ir Tomas Vėlyvis.
Vakarienė. Pateikia savanoriai.
Grupių pasirodymai. Pastaba: visos grupės kūrybiškai parodo, ką išmoko.
Technika rūpinasi Marijus Česnulaitis.
Pabaigoje — muzikos vakaras. Paauglių grupė, Marijus Česnulaitis, Marius Karpavičius, Vasarė Vėlyvytė.
Meilės kino seansas. Viktoras Šapurovas, Algirdas Brukštus.

Sekmadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.
8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Ilarijus Vasiliauskas.
I užsiėmimas.
Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.
II užsiėmimas.
Aplinkos ir patalpų tvarkymas.
Pietūs. Pateikia savanoriai.
STOVYKLOS UŽDARYMAS, vėliavos nuleidimas, atsisveikinimai. Valerijus Kuznecovas, Ilarijus Vasiliauskas.
Uždarymui pasibaigus, vyks organizacinio komiteto ir grupių vadovų posėdis.
Viktoras Šapurovas.

 

DARBAS
1. Savitvarka ir savitarna
2. Bendri darbai (visi atvykusieji privalo atlikti pasirinktą darbą):
– atnešti iš miško malkas laužams, penktadienio vakarienės kepimui.
– ruošti bendras vakarienes (dešrelės ant žarijų, daržovių pjaustymas ir t.t.),
– dalinti maistą.
3. Sutvarkyti aplinką ir patalpas prieš išvykstant.
PRAMOGOS IR KITA
Bus galima maudytis ežere (duburys gilus, todėl mažiems vaikams būtinai reikėtų paimti plaukmenis).
Puikios sąlygos žvejoti. Nuolatinės tinklinio ir krepšinio aikštelės.
Technika diskotekai Marijus Česnulaitis.
ATSIVEŽTI
Į seminarą Jūs būtinai turėtumėte atsivežti:
 kamuolių, įvairių lauko ir stalo žaidimų ir pan.;
 vaizdelių iš ankstesnių stovyklų laikmenas, galėsime rodyti ekrane;
 higienos reikmenis, rankšluostį;
 apsaugos priemones nuo uodų, erkių ir kt.;
muzikos instrumentus talentų vakarui;
 stovyklos šeimininkai saugodami veją neleidžia statyti palapinių!
Jei manote, kad prireiks :
 elektrinį virdulį, žibintuvėlį, skaitmeninį fotoaparatą ar video kamerą (kad vėliau galėtumėte pasidalinti užfiksuotais vaizdais internetu);
 vaistus ir pirmos pagalbos priemones;
 papildomai savo reikmėms galite atsivežti vaisių, daržovių, gaiviųjų gėrimų, saldumynų ar kitokių mėgstamų skanėstų;
 duomenis, reikalingus sąskaitoms-faktūroms išrašyti – įmonės pavadinimą, adresą ir kodą (kam reikia);
 daiktus ar kūrinius, kuriuos norėtumėte padovanoti labdaros aukcionui. Aukcionui galima siūlyti ir savo paslaugas (paslaugų kuponus), kurias galėtumėte suteikti stovykloje.
MAITINIMAS
Būsime maitinami ketvirtadienį vakariene, penktadienį — pusryčiais ir pietumis (vakarienei patys ant žarijų kepsime dešreles ir patiekalą vegetarams), šeštadienį — pusryčiais, pietumis ir vakariene, sekmadienį — pusryčiais ir pietumis. Per kavos pertraukėles gausime kavą, arbatą, valgysime sausainius. Norintys gauti vegetarišką maistą informuoja apie tai elektroninės registracijos metu. Jei esate vegetaras ir nevalgote žuvies, parašykite apie tai registruodamiesi.

 

STOVYKLOS ŽAIDIMAS „SLAPTAS DRAUGAS“

 

Tai padrąsinantis susipažinimo žaidimas, kuriame kiekvienas dalyvis gali įgyti slaptą geradarį, globėją, tiesiog draugą. Slaptieji draugai rūpinsis savo globotiniais kaip kuriam fantazija „išneš”. Kas gal priskins gėlių ir pamerks ant stalo, o gal kuris slaptas draugas atsiųs gražų laiškelį, o gal pašokdins per šokių vakarą? Žaidimas truktų visos stovyklos metu ir jei kuris draugas išsislaptintų tyčia ar netyčia — ne bėda. Juk nebeslaptas draugas gali ir toliau daryti visus tuos gerus darbus, tik jau atvirai:)
Kaip, kada žaisime?
Stovyklos pirmą dieną po atidarymo pribėgam prie Vėliavos, užrašom savo vardą, pavardę, stovyklos namelio adresą ant lapelio ir įmetam į kepurę. Tą patį vakarą, per talentų vakarą išsitraukiam savo globotinį, t.y. tampame to žmogaus Slaptu draugu. Neišsiduokite iš karto! Tą oficialiai padarysime po stovyklos vaidinimų-koncertų šeštadienio vakarą. Tuomet kiekvienas globotinis turės galimybę paklausti bet kurio sutikto žmogaus „ar tu mano slaptas draugas?”

KAINA
 58 € — LIPD nariams;
 52 € — vaikams (3-13 metų);
 58 € — paaugliams (14-18 metų) (jei 18 metų dalyvis registruojasi į teminę grupę, jis moka 73€)
 73 € — ne LIPD nariams.
 į kainą įeina mokestis už seminarą, maitinimą ir nakvynę;
 grupių vadovai ir Asta, Tadas, Vaidotas (LIPD valdyba) atleidžiami nuo mokesčio, nes už darbą stovykloje ir valdyboje jiems nemokama.
STOVYKLOS TAISYKLĖS

 VISI ATVYKUSIEJI (IŠSKYRUS DIREKTORIŲ IR KOMENDANTĄ, KURIE RŪPINSIS MUMIS) PRIVALO DALYVAUTI KURIOJE NORS DARBO GRUPĖJE IR ATLIKTI SAVANORIŠKAI PASIRINKTĄ BENDRĄ DARBĄ;
 PENKTADIENĮ IKI PIETŲ GALIMA (PAGRĮSTAI MOTYVUOJANT) PEREITI Į KITĄ GRUPĘ (NEGALIOJA STOVYKLOS NAUJOKAMS. TAIP PAT NEGALIMA PEREITI Į IPI STUDENTAMS SKIRTĄ GRUPĘ);
STOVYKLOS NAUJOKAI (SUAUGUSIEJI) REGISTRUOJASI Į ĮVADINĘ GRUPĘ;
 VAIKAI IR PAAUGLIAI PRIIMAMI Į STOVYKLĄ TIK SU SAVO TĖVAIS;
 UŽ VAIKUS ATSAKO TĖVAI, O UŽSIĖMIMŲ METU — GRUPIŲ VADOVAI;
 UŽSIĖMIMŲ METU LAIKOMASI GRUPĖS TAISYKLIŲ;
 NUO 23.00 VAL. IKI 7 VAL. (šeštadienį – nuo 24 val.) — TYLOS IR POILSIO METAS; TUO METU REIKIA BŪTI SAVO ŠEIMOS MIEGOJIMO VIETOJE;
 TAI ŠEIMŲ STOVYKLA, TODĖL VAIKAI TURI MIEGOTI TEN, KUR IR TĖVAI;
 JAUNESNIŲJŲ VAIKŲ GRUPĖJE GALI DALYVAUTI VAIKAI, TURINTYS HIGIENINIUS ĮGŪDŽIUS IR GALINTYS PO 1,5 VAL. IŠBŪTI BE TĖVŲ GLOBOS;
 Į STOVYKLĄ ATVYKSTAME BE NAMINIŲ GYVŪNŲ;
 RŪKANTIEJI TURI PAISYTI NERŪKANČIŲJŲ TEISIŲ;
 REKOMENDUOJAMA, KAD VIENOJE GRUPĖJE NEDALYVAUTŲ TOS PAČIOS ŠEIMOS NARIAI, ARTIMI DRAUGAI (VADOVO NUOŽIŪRA).

(ASMENŲ, NESILAIKANČIŲ TAISYKLIŲ, TOLIMESNĮ DALYVAVIMĄ
STOVYKLOJE SVARSTO ORGANIZACINIS KOMITETAS)

 

Stovyklos direktorius — Valerijus Kuznecovas, komendantas — Ilarijus Vasiliauskas.
Stovyklos koordinatorius — Viktoras Šapurovas.

 

REGISTRACIJA

 

Elektroninė registracija į stovyklą-seminarą vyksta birželio 1 d.-birželio 30 d., paspaudus adresą žemiau žodžių „Registracijos forma“ teksto apačioje (jei skaitote šią informaciją laiške, reikia nukopijuoti adresą į naršyklę). Kiekvienas suaugęs dalyvis pildo atskirą registracijos lapą, į tą patį lapą įrašo ir vaikus bei paauglius. Jei vaikai turi specialių poreikių ar yra alergiški, reikia tai nurodyti registracijos lape. Grupės vadovas susisieks su jumis, kad būtų į tai atsižvelgta. Taip pat reikia registruotis ir grupių vadovams.

18 metų dalyviai gali dalyvauti paauglių grupėje arba suaugusiųjų grupėse (pastaruoju atveju, reikia pildyti atskirą registracijos lapą). Prieš registruojantis, reikia pervesti avansą po 25 € (geriau — visą sumą) už kiekvieną dalyvį, įskaitant ir vaikus: Lietuvos individualiosios psichologijos draugija, kodas 191946577, sąskaita: LT597300010002378986. Pildant pavedimą, reikia įrašyti „mokestis už stovyklą“ išvardijant dalyvių vardus, o esant skirtingoms pavardėms, ir pavardes. Būtina įrašyti vardą ir pavardę, jei mokama iš kito žmogaus sąskaitos. Jei pervedėte tik avansą, likusią sumą reikės sumokėti atvykus į stovyklą.
Kadangi stovyklos dalyvių skaičius ribotas, pirmiausia bus priimami LIPD nariai ir su jais atvykstantys artimieji. Toliau priimami IPI studentai su jais atvykstančiais artimaisiais. Kiti dalyviai priimami, esant laisvoms vietoms.Ne vėliau kaip liepos 5 d. kiekvienam užsiregistravusiam dalyviui pranešime el. paštu apie registracijos rezultatą. Jei negalėsime priimti į stovyklą, pinigus grąžinsime į tą sąskaitą, iš kurios jie buvo išsiųsti. Jei užregistruotas į stovyklą asmuo į stovyklą neatvyks, avansas nebus gražinamas. Jei neatvyks asmuo, pervedęs visą sumą, gražinsime ją atėmus 25 € avansą.Kilus neaiškumams, skambinkite Viktorui Šapurovui nuo 8.00 iki 9.00 val. tel.: 8-687-59293 darbo dienomis arba siųskite laiškus el. paštais: info@lipd.lt ir lipdraugija@gmail.com. Apie programos pokyčius informuosime draugijos tinklalapyje.

 

REGISTRACIJOS FORMA:

https://goo.gl/Wj9LP8

 

KAIP NUVYKTI

Važiuoti iš Vilniaus keliu A4 link Druskininkų. Pravažiavus Perloją ir greitai po jos 91 km stulpelį, neužilgo dešinėje kelio pusėje bus asfaltuotas keliukas ir užrašas „LIPD“. Reikia važiuoti asfaltuotu keliuku iki pat galo apie 2 kilometrus. Nuoroda į stovyklos vietą:

522315, 6007509 (LKS)
54.204306, 24.342039 (WGS)
54° 12′ 15.5″, 24° 20′ 31.34″ (WGS)