Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

XII vasaros stovykla Balsiuose

XII vasaros stovykla Balsiuose
2009 08 20-23dd.
          GRUPĖS

Albina Gudaitienė ir Violeta Janėnaitė: Jaunesniųjų vaikų (3 – 8 m.) grupė. Programa remiasi adleristiniais principais. Priimami vaikai, turintys higieninius įgūdžius ir galintys po pusantros valandos išbūti be tėvų globos. Smagiai žaisime ir pramogausime.

Vijolė Miškinienė ir Dovilė Simulikaitė: „Stebuklinga jausmų ir pasakų šalis“ (9 – 12 m. vaikai). Žaisdami, piešdami, sekdami pasakas kartu kursime Stebuklingą jausmų šalį. Joje keliaudami susitiksime su šalies karaliumi, jo tarnais ir padėjėjais. Mokysimės atpažinti ne tik savo, bet ir aplinkinių jausmus, o taip pat reguliuoti savo emocines būsenas ir kontroliuoti savo elgesį.

Artūras Dubaka, Elžbieta Višnevskytė: Forumo teatro grupė paaugliams (13 – 18 metų). Paaugliai Forumo teatro žaidimų, pratimų pagalba mėgins pažinti šią teatro metodiką. Teatriniu situacijų, kurias kurs forumo aktoriai ir stovyklos dalyviai pagalba, diskutuosime jaunimui rūpimomis temomis. Taip pat stovyklos pabaigoje grupė pristatys diskusinį spektaklį, į kurį įtrauks ir jaunimą, ir tėvus. Situacijas bus galima keisti, patarinėti, apie jas diskutuoti.

Algirdas Brukštus: Alchemija. Žodis alchemija šiais laikais yra pakankamai tuščia forma, tuo tarpu kaip kultūros reiškinys, alchemija yra daug turtingesnė ir žymiai daugiau verta dėmesio, nei jo sulaukė iki šiol. Užsiėmimų tikslas – pažvelgti į ją iš kitos pusės, nei buvome įpratę. Šis seminaras − tai bendra ekspedicija ieškant, kas galėtų būti alchemija dabar. Tuo pačiu tai – galimybė patirti, kad mūsų šiuolaikinis pasaulio suvokimo būdas tėra tik vienas iš daugelio galimų. Užsiėmimų metu vystomas pasaulio aprašymo lankstumas, suvokiant, kad tai dar ne visas pasaulis, o tik menka jo dalis, tik akiniai, pro kuriuos mes į jį žvelgiame. Šių užsiėmimų sėkmę lemia principas: visa informacija apie Būtį yra kiekviename Būties taške ir momente, todėl vienas iš seminaro uždavinių – išmokti ja naudotis. Grupėje gali dalyvauti iki 15 žmonių.

Erika Kern: Sapnų analizė. Sapnas, tai mūsų vidinės išminties laiškas mums, o mokytis šiuos laiškus skaityti – tai mokytis rasti pačius vertingiausius pasiūlymus, lankstesnį (ne būtinai patogų) požiūrį, geresnį prisitaikymą, stipresnį pasitikėjimą, didesnį saugumą. Z. Freud sapnus vadino „karališku keliu“ į tas mūsų sritis, kurių neriboja patirtis, išmokimas, įpročiai ir stereotipai. Seminaro metu bus aptariamos įvairios sapnų aiškinimo teorijos ir praktikos, pristatomas individualiosios psichologijos požiūris į sapnų aiškinimą, dalyviai dalinsis sapnais ir fantazijomis, sapnuos kartu ir kartu mokys vaikščioti paslaptingais vidinės išminties keliais.Ne daugiau 8 dalyvių.

Lora Šapailienė: Būgnų treningas „Tavo gyvenimo stiliaus ritmas“. Ritmas – tai mūsų kūno kalba: pulsas, kvėpavimas, bėgimas, vaikščiojimas….Grupinis grojimas būgnais padės atsipalaiduoti, sumažinti tarpusavio santykių barjerus, sukurs grupės bendrumo jausmą…Būgnų pagalba pasinersime į nuostabų ritmo, dinamikos ir ekspresijos pasaulį. Treningo metu mes: – jausime ritmą ir įsileisime jį į savo kūną; – tyrinėsime savo kūną kaip nuostabų muzikos instrumentą; – mokysimės įsitraukti į bendrą ritmą ir suvokti save šiame ritme; – kursime bendrą muziką ir jausime neapsakomą malonumą; – saugosime harmoniją su aplinkiniu pasauliu. Su savimi turėti būgną, būgnelį ar panašų muzikos instrumentą. Ne daugiau 20 dalyvių.

Viktorija Šapurova, Ugnė Tiškutė: Hipoterapijos grupė.

Paprasčiausiai pasiilgau arklio,

jo protingų ir gerų akių.

Norisi kažką sunkaus pavalkiot

arba šiaip — pasiganyt sykiu.

(Justinas Marcinkevičius)

Hipoterapija – tai žirgo ir žmogaus bendradarbiavimas. Žmogui žirgo pažinimas padeda plėsti bendravimo įgūdžius, suteikia naujos patirties, padeda įveikti baimes ir atskleisti naujas galimybes. Seminare susipažinsime su Pypke, atliksim įvairias užduotis, sužinosim daugiau apie arklius ir apie save. Grupėje 8 žmonės nuo 18 metų. Dalyviai nealergiški arkliams, galintys laisvai judėti. Apranga – nevaržanti judesių (rekomenduojame nepamiršti patogių kelnių, batų neslidžiu padu ir kepurės nuo saulės). Tikrai neišvengsim arklio plaukų, seilių ant drabužių ir arklio kvapą parsinešime į namelius – turėkite kuo persirengti. Patirtis su žirgais visiškai nebūtina – mokysimės kartu.

Gitana Mačienė:“Viskas prasideda nuo Moters”. Kam skiriamas šis seminaras: Moterims, kurios nori būti moterimis, ir moterims, kurios gali būti TIKROMIS MOTERIMIS… Patikėkite, Jūs tą tikrai galite! Temos: Kas yra tikrasis moteriškumas Kokia yra moters gyvenimo paskirtis Kaip būti rūpestinga žmona, mama ir mylėti save labiausiai Kaip šokti gyvenimo šokį Grupėje gali dalyvauti iki 12 žmonių

Iš viso stovykloje buvo 105 žmonės (su vadovais ir administracija), iš jų 35 vaikai. Stovyklos direktorius Viktoras Šapurovas, techninis direktorius Martynas Šapurovas, komendantas Domas Briedis.

NUOTRAUKOS: