Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

LIPD konferencija „Adlerizmo  šiuolaikiškumas psichologijoje ir edukologijoje”

LIETUVOS INDIVIDUALIOSIOS PSICHOLOGIJOS DRAUGIJA

XXIII mokslinė praktinė konferencija

Adlerizmo  šiuolaikiškumas psichologijoje ir edukologijoje

 

Skirta LIPD nariams, psichologams, pedagogams, gydytojams, sveikatos priežiūros specialistams, IPI programų dalyviams, tėvams.

2020 m. spalio 3 d. (nauja data)

Viešbutis „Green Vilnius Hotel“, Pilaitės pr. 20, Vilnius

Konferencijos programa

09.00-10.00  Konferencijos dalyvių registracija

Pranešimai

10.00-10.10  Viktoras Šapurovas (LIPD). Konferencijos atidarymas

10.10-10.40  Augustinas Dainys (filosofijos mokslų daktaras ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos docentas. Paskelbė studiją The Main Paradigms of Contemporary Lithuanian Philosophy ir keliasdešimt filosofijai skirtų staraipsnių mokslinėje ir kultūrinėje spaudoje. Yra poezijos knygos Akys girdi sielagėlę ir romano Angelofilai: trys istorijos apie sielos alchemiją autorius).

Filosofija ir psichologija: du alternatyvūs gyvenimo įprasminimo būdai“. Filosofija gyvenimo prasmės problemą sprendžia žmogų susiedama su didesniais dalykais, nei jis pats. Psichologija gyvenimo prasmės klausimą sprendžia žmogų susiedama su jo gyvenimo dalykais.

10.40-11.00 Psichologė Aušra Trimonytė. „Aplenkęs laiką – Alfredui Adleriui 150 metų“. Pranešime glaustai pristatoma A.Adlerio biografija ir esminės idėjos bei jų ryšys su šiandienos visuomenės poreikiais.

11.00-11.20 Kristina Aidietienė (IPI konsultantų programos dalyvė) „Alfredui Adleriui 150– 2019 metų Tarptautinės IP konferencijos Vienoje atgarsiai„. Pagrindinės tezės: 

– ankstyvieji prisiminimai ir A. Adlerio psichologijos klinikinis kontekstas;

– kiek asmeninis emocinis patyrimas yra svarbus veiksmingai terapijai;

– ar A. Adlerio psichologiją galima vadinti pozityviąja ir ar Adleris yra pozityviosios psichologijos pradininkas?

 

11.20-11.50  Kavos pertrauka

11.50-13.20 Heidrun Schumitz (Miuncheno A. Adlerio instituto dėstytoja, psichoterapeutė –psichoanalitikė, ilgametė Terapinės meditacijos praktikė ir mokytoja, darbo su sapnais kaip resursų šaltiniu – Ressourcenorientierte Traumdeutung (ROT) – specialistė).

Sapnų aiškinimas kaip resursų tyrinėjimo šaltinis (ROT)“ (su vertimu į lietuvių k.). Autorė sukūrė ROT koncepciją kaip praktinį įgyvendinimą Alfredo Adlerio teorijos apie dėmesio, psichikos veiksmų baigtinumą. ROT pritaikymui psichoanalizėje, psichoterapijoje ir konsultacijose yra sukurtas „Kompasas“, padedantis orientuotis   sudėtinguose sapno veiksmuose.

13.20-14. 50 Pietų pertrauka

14.50-17.20  Seminarai (darbas grupėse):

Heidrun Schumitz  Sapnų aiškinimas kaip resursų tyrinėjimo šaltinis (ROT)“ (su vertimu į lietuvių k.). Seminare galėsime praktiškai patirti ROT pritaikymą. Grupėje dalyviai, padedami specialistės, turės galimybę individualiai padirbėti su savo arba kliento /paciento sapnu.

Dalyvių – iki 20.

Albina Kepalaitė – psichologijos mokslų daktarė, VDU docentė, Individualiosios psichologijos psichoterapeutė, psichodramos terapeutė, CP ( Nordic Baltic sertifikuota praktikė). „Pokyčiai”.

Kas mano gyvenime nuolat kinta, man net nepastebint, o kas yra pastovu ir jau primena rutiną? Kas suteikia mano gyvenimui skonį? Kas mane labiau palaiko: pokyčiai, kartais netikėti, ar pastovumas? Į šiuos klausimus ir bandysime atsakyti veikdami.

 Kristina Keturakytė (gimnazijos psichologė,  LIPD narė nuo 2000).

Įkvėpimas-iškvėpimas/ prisipildymas-ištuštėjimas/ puolimas-atsitraukimas. menkavertiškumas-pranašumas”  . Praktinis seminaras, kai nuo kvėpavimo pratimų pereisime prie savo gyvenimo kreivės/rato braižymo ir analizės, įžvalgų dalinimosi su kitais. Užbaigsime į/iškvėpimu.

Dalyvių skaičius – 12  

 Nijolė Sturlienė (Baigė psichologijos studijas Vilniaus universitete. Mokėsi IPI psichoterapijos ir analizės programoje. Dirba Vilniaus PPT, konsultuoja paauglius, turinčius elgesio ir emocinių problemų. Privačioje praktikoje konsultuoja suaugusius ir paauglius.).

 Paauglio konsultavimas. Pradžia.” Skiriama  dirbantiems su paaugliais. Užmegzti santykį su paaugliu, įgyti jo pasitikėjimą dažnai yra nelengvas uždavinys, kartais užtrunkantis nemažai laiko. Pasidalinsiu patirtimi, kas padeda man šiame procese. Pademonstruosiu metodikas, kurios padeda atverti vartus į bendravimą su paaugliu ir leidžia prognozuoti tolimesnę konsultavimo eigą.

Grupės dalyvių skaičius – 12. 

Rūta Vitkūnienė (psichologė, LIPD narė, IPI studentė). „Pirmyn – į praeitį sutikti savo svajonių.” Grupėje bandysime prisiminti,  apie ką svajojome vaikystėje, paklausime savęs, ar nepametėme tų svajonių gyvenimo kelyje…. Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime per praktines užduotis ir asmeninę patirtį.

Grupės dydis – iki 12 dalyvių.

17.20-17.50 Konferencijos aptarimas ir pažymėjimų įteikimas

REGISTRACIJA

Elektroninė registracija vyksta nukopijavus šį adresą:  https://forms.gle/j1efz3PQZA4rHLth9 .

Taip pat galima registruotis iš tinklapio: https://lipd.lt

Registruojantis pažymėkite grupę, kurioje ketinate dalyvauti, taip pat (jeigu užsisakote pietus viešbutyje) vegetarinį/ įprastą pietų su išankstiniu apmokėjimu pasirinkimą.

Elektroninė registracija įsigalioja pervedus konferencijos mokestį.

Paliekame galimybę registruotis ir konferencijos dieną.

Konferencijos dalyviai gaus 7 valandų LIPD pažymėjimus (SAM patvirtina sertifikatą visų specializacijų gydytojams).

MOKĖJIMAI

Konferencijos:

LIPD nariams, IPI studentams, universitetų dieninių skyrių studentams – 14 eurų, kitiems dalyviams – 18 eurų. Galioja vasario-kovo mėnesio registracija. Papildoma registracija prasidės rugėjo 1 d.

Užsakomi pietūs: Kadangi aplink konferencijos vietą arti nėra maitinimo įstaigų, registracijos metu siūloma užsisakyti pietus viešbutyje konferencijos dalyviams ir pertraukos metu vyksiančio draugijos suvažiavimo dalyviams, registracijos metu iš anksto apmokant pavedimu ir būtinai nurodant vegetarinį arba įprastą pasirinkimą. Pietų kaina – 7 eurai.

 

Lietuvos individualiosios psichologijos draugija. Kodas 191946577

Banko sąskaita LT597300010002378986 AB bankas „Swedbank“, b.k. 73000

Paskirtis – konferencijos /užsakomų pietų mokestis.

PASTABOS:

LIPD narius Kviečiame konferencijos metu sumokėti nario mokestį (15 € metams) už 2019 ir 2020 metus arba iš anksto – pavedimu.

Kviečiame draugijos narius aktyviai dalyvauti!