Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

LIPD konferencija 2025

LIETUVOS INDIVIDUALIOSIOS PSICHOLOGIJOS DRAUGIJA

„Iš traumos – į augimą: resursai ir galimybės”

XXVII  LIPD kasmetinė konferencija

2025 03 15

Skirta LIPD nariams, psichologams, pedagogams, IPI programų dalyviams ir tiems, kurie domisi individualiąja psichologija.

Viešbutis „Green Vilnius Hotel“, Pilaitės pr. 20, Vilnius

08.50-09.30  Konferencijos dalyvių registracija

Konferencijos programa

Plenarinė dalis

09.30-09.40  Sveikinimo žodis. Viktoras Šapurovas, LIPD prezidentasKonferencijos atidarymas, pranešimus moderuoja Daiva Kirlienė, LIPD valdybos narė.

 

09.40-11.10 dr. Paulina Želvienė (klinikinė psichologė, Psichotraumatologijos docentė, vyriausioji mokslo darbuotoja Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centre, Lietuvos traumų psichologijos asociacijos (LTPA) valdybos narė, EMDR Lietuva asociacijos prezidentė, EMDR Europe mokslo komiteto narė, Lietuvos mokslų jaunosios akademijos (LMAJA) alumnė. Paulinos mokslinių tyrimų interesai yra psichotraumatologija, specializuota psichotraumatologinė pagalba, vaikų ir paauglių psichotraumatologija).

„Trauma, gijimas ir augimas: ką reiktų žinoti dirbant su traumas patyrusiais klientais?“

Patirtys, kurios gali traumuoti – tai įvykiai kurie yra ypatingai grėsmingi ir kelia pavojų žmogaus gyvybei, sveikatai ar socialiniam vientisumui. Jie gali būti vienkartiniai, pasikartojantys arba trunkantys ilgą laiką. Dauguma psichologų klientų turi tokių patirčių. Psichotraumatologijoje įvardijamos pagrindinės specialistų, dirbančių su klientų trauminėmis patirtimis, kompetencijos: būti mokytoju, padedančiu klientams suprasti potrauminį stresą ir jo simptomus, būti atjaučiančiu klausytoju, gebėti toleruoti siaubingas istorijas ir vaizdinius, mokėti bent du skirtingus mokslu pagrįstus psichologinių traumų psichoterapinius metodus, bei gebėti pasirūpinti savimi. Pranešimo metu bus plačiau kalbama apie kiekvieną iš šių psichotraumatologui svarbių kompetencijų. Bus pristatomi VU Psichotraumatologijos centro atliktų tyrimų rezultatai bei praktinės įžvalgos.

 

11.10-11.30 Kavos pertrauka

11.30 – 12.00 dr. Augustinas Dainys (filosofas, poetas ir rašytojas, VDU Švietimo akademijos docentas, 2024 m. išleistos filosofinės eseistikos knygos „Šakoti takeliai palei absoliutą” autorius).

Edipizacijos trauma, arba šiapus ir anapus realybės principo

Pranešime bus apžvelgiama S. Freudo edipizacijos procedūra, kuri uždraudžia incestą. Edipizacija ir jos moteriška versija – elektrizacija – yra toks vyksmas, kai tėvas – berniuką, motina – mergaitę, uždraudę incestą, moko realybės principo, t. y. kaip būti socialiam ir kaip gyventi ir išlikti visuomenėje. Tad Edipizacija ir Elektrizacija yra įprastinis žmogaus filosofijos mokymas. Realybės principas ir įprastinių socialumo formų įvaldymas niveliuoja žmones, nes išmoko klišinių mąstymo ir socialumo būdų. „Žmonės anapus realybės principo“ gyvena tikrovėje, kur nutinka nuostaba, grožio blyksniai, keistumo būsenos, pasaulio paradoksalumo suvokimas. Psichologiškai sveikas žmogus turi turėti ir realybės principo pusę, turi būti įvaldęs socialumą, bet taip pat turi turėti ir nestandartinės tikrovės matymo ir mąstymo pusę. Socialinė realybė ir paradoksali tikrovė tokiame žmoguje santykiauja kaip dvi tos pačios monetos pusės.

 

12.00 – 12.30 Aušra Trimonytė (IP analitikė, EMDR praktikė).

„Iš traumos – į augimą, Individualiosios psichologijos perspektyva”. Tai pranešimas apie traumos pėdsakus mumyse ir savireguliacijos būdus.

 

12.30 – 13.30 Pietų pertrauka

13.30 -16.30 Kūrybinės dirbtuvės (pasirenkamos vienos kūrybinės dirbtuvės, grupėse dalyvių skaičius ribojamas). Dirbtuvių metu gali būti numatoma 10 min. pertrauka.

 

 Rašelė Šeraitė (Individualiosios psichologijos krypties konsultantė, Visuomenės sveikatos specialistė, Metaforinių asociatyvinių kortelių konsultantė- praktikė, grupių vedančioji, LIPD valdybos narė).

„Mano tikrieji (pamiršti) poreikiai. Pažintis su vidiniu vaiku“.

Kaip teigė Alfredas Adleris – mūsų gyvenimo stilius formuojasi iki 8-10 metų. Tuo laikotarpiu susiformavusios gyvenimo nuostatos, vertybės ir įsitikinimai, sąmoningai ar ne, lydi mus visą gyvenimą. Visą gyvenimą mus lydi mūsų vidinis vaikas, kuris neretai buvo traumuotas, apleistas ar užguitas. Suaugus dažniau mūsų dėmesį užvaldo vidinis kritikas, o ne vidinis vaikas. Jei vis dar gyveni ne taip, kaip svajoji, galimai Tavo vidinis vaikas yra neišklausytas ar apleistas.

Šioje grupėje, pasitelkus metaforines asociatyvias korteles ir kitas veiksmingas technikas, susipažinsime su savo vidiniu vaiku, įvertinsime jo būseną, pasirūpinsime juo, suvoksime ir įsivardinsime tikruosius savo poreikius.

Į šią grupę kviečiu visus, kurie dar negyvena taip, kaip svajoja, nejaučia gyvenimo džiaugsmo, dažniau jaučia įtampą ar susierzinimą.

Grupės dydis – iki 8 asmenų. Su savimi reikia turėti rašymo priemonę.

 

Inga Betuža – Bertuža (menininkė, dailės  terapeutė).

„Šviesa“.

Tai dailės terapijos patyriminė grupė, kurioje ieškosime asmeninio santykio su traumos poveikiu augimui. Ar kūrybai būtina traumuojanti patirtis?

O gal „būtų man buvę nepaprastai šviesu, jei pats būčiau šviesesnis?” – M.K.Čiurlionis.

Patirsime M.K.Č.kūrybos poveikį, paminėdami jo 150-ąsias gimimo metines. Piešimo patirtis nebūtina, tik autentiškas dalyvavimas.

Grupės dydis – 10 žmonių.

 

Lina Rudaitienė (sertifikuota sąmoningo kvėpavimo mokytoja, holistinės terapijos, ajurvedos, jogos, meditacijos ir savęs pažinimo praktikė su 30 metų patirtimi. Saviugdos mokyklos „Sąmoningumo kelias” įkūrėja, knygos „Sąmoningo kvėpavimo spalvos” autorė, daugybės seminarų, mokymų ir praktikų kūrėja bei vedančioji. Jos  misija – padėti žmonėms pažinti save, peržengti vidinius barjerus ir sąmoningai kurti gyvenimą, kupiną aiškumo, harmonijos ir tikrosios laisvės).

„Iš traumos – į savęs pažinimą”.

Savęs pažinimo dirbtuvės yra ne tik teorija, bet ir praktika. Per kvėpavimo techniką ir refleksiją mokysimės, kaip savo skausmingiausias patirtis paversti vidinės stiprybės ir augimo šaltiniu. Jei esate pasiruošę ne tik klausytis, bet patirti ir leistis į tikrą savęs pažinimo kelionę – susitikime dirbtuvėse!

Grupės dydis – 20 dalyvių.

 

Lora Šapailienė (psichoterapeutė, grupių terapeutė, mėgstanti kartu su kitais sudalyvauti įvairiuose žygių nuotykiuose).

„Mažųjų traumų žygis“.

Dauguma mūsų savo gyvenimo kelyje nepatyrė didelių traumų, tokių, kaip seksualinė prievarta ar fizinis smurtas, negyveno karo zonoje, būdami vaikai neturėjo laidoti savo artimųjų. Bet ir nedidelės žaizdelės, fizinės ar emocinės, lyg psichologinės nuosėdos daro įtaką mūsų savijautai ir traukia mus nuovargio, nerimo, pasitikėjimo savimi trūkumo link. Ignoruoti mažąsias traumas rizikinga, nes nekontroliuojamos jos gali privesti prie daugelio šiuolaikinio pasaulio psichikos ir fizinės sveikatos sunkumų.

Kviečiame į patyriminę kelionę – mažųjų gyvenimo traumų pažinimą, susitaikymą ir įveikimą kūno terapijos metodų pagalba. Grupės dydis – iki 12 dalyvių, apranga – nevaržanti judesių, reikalingas jogos kilimėlis.

 

16.40 -17.00 Kūrybinių dirbtuvių refleksijos. Konferencijos užbaigimas.

 

Svarbu! Po konferencijos 17.00 – 17.30 vyks 2025 m. LIPD suvažiavimas, į kurį

draugijos nariams yra kita registracija.

REGISTRACIJA Į KONFERENCIJĄ

Elektroninė registracija į konferenciją vyksta nukopijavus šį adresą: https://forms.gle/w9uFmZXtAhz3Fbb86

 

Registruojantis pažymėkite grupę, kurioje ketinate dalyvauti, taip pat (jeigu užsisakote pietus

viešbutyje) vegetarinį/ įprastą pietų su išankstiniu apmokėjimu pasirinkimą.

Prašome registruotis iki kovo 11 d.

Elektroninė registracija įsigalioja pervedus konferencijos mokestį.

Paliekame galimybę registruotis ir konferencijos dieną.

 

Konferencijos dalyviai gaus elektroninius 6 valandų LIPD pažymėjimus

MOKĖJIMAI

Konferencijos:

LIPD nariams, IPI studentams, universitetų dieninių ir neakivaizdinių skyrių studentams – 25 eurai,

kitiems dalyviams – 28 eurai. Registruojantis po kovo 11 d. ir konferencijos dieną atitinkamai – 28 eurai ir 31 euras.

Užsakomi pietūs: Kadangi aplink konferencijos vietą arti nėra maitinimo įstaigų, registracijos

metu konferencijos dalyviams siūloma užsisakyti pietus viešbutyje (bus švediškas stalas) iš anksto apmokant pavedimu ir būtinai nurodant vegetarinį arba įprastą pasirinkimą. Pietų kaina – 9 eurai.

 

Lietuvos individualiosios psichologijos draugija. Kodas 191946577

Banko sąskaita LT597300010002378986 AB bankas „Swedbank“, b. k. 73000

Paskirtis – konferencijos ir užsakomų pietų mokestis.

PASTABOS:

LIPD narius kviečiame pavedimu sumokėti nario mokestį (15 € metams) už 2024 ar 2025 metus.

 

Elektroninė registracija į 2025 m. LIPD savažiavimą vyksta nukopijavus šį adresą: https://forms.gle/ehP8WmjWQ7p8BrU69

LIPD suvažiavimas vyks po konferencijos 2025 m. kovo 15 d. 17.00-17.30 valandomis.

Suvažiavimo dienotvarkė:

– Prezidento metinė ataskaita;

– LIPD finansinė ataskaita;

– Šiais metais išrinktos valdybos pristatymas;

– Einamieji reikalai.

Kadangi suvažiavimas vyks pasibaigus konferencijai, LIPD nariams siūloma registruojantis

užsisakyti pietus viešbutyje, apmokant iš anksto – pavedimu.

 

 

Kviečiame draugijos narius aktyviai dalyvauti!