Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

LIPD konferencija 2023

LIETUVOS INDIVIDUALIOSIOS PSICHOLOGIJOS DRAUGIJA

„Adlerizmas kūryboje: apie žmogaus individualumo ir bendruomeniškumo raišką mene“

XXV  LIPD kasmetinė konferencija

2022 03 04

 

Skirta LIPD nariams, psichologams, pedagogams, IPI programų dalyviams ir tiems, kurie domisi menu.

 

Viešbutis „Green Vilnius Hotel“, Pilaitės pr. 20, Vilnius

 

09.00-10.00  Konferencijos dalyvių registracija

Konferencijos programa

Plenarinė dalis

10.00-10.10  Sveikinimo žodis. Viktoras Šapurovas, LIPD prezidentasKonferencijos atidarymas, pranešimus moderuoja Daiva Kirlienė, LIPD valdybos narė.

10.10-10.50 Andrė Baldišiūtė (DO ARCHITECTS vyr. architektė, projektų autorė ) „Individualumo ir bendruomeniškumo sąveika moderniojoje architektūroje“.

10.50-11.30 Gabija Urniežiūtė (aktorė ir režisierė) Aktoriaus patirtys apie individualumą ir bendruomeniškumą dramos kūriniuose“.

 

11.30-11.45 Kavos pertrauka

 

11.45 – 13.00 Nuotolinis pranešimas. Marina Bluvshtein (Daktaro laipsnis ir licenzijuota psichologė bei šeimos ir santuokos terapeutė, JAV Čikagos Adlerio universiteto Adlerio praktikos centro direktorė, Šiaurės Amerikos Adlerio psichologijos diplomatė, sertifikuota Adlerio psichoterapeutė, Tarptautinės IP asociacijos (IAIP) prezidentė, Journal of Individual Psychology bendraautorė).

„Judėjimo dėsnis: gyvenimo iššūkių įveikimas su viltimi ir kūrybiškumu“ (su daliniu vertimu į lietuvių k.). Tai diskusija apie pagrindinį Adlerio psichologijos dėsnį – judėjimo dėsnį. Šis dėsnis suvienija visus Adlerio teorijos principus ir paaiškina tiek individualų žmogaus siekį priklausyti, tobulėti ir save išreikšti, tiek evoliucinį žmonijos išlikimą. Pranešime bus išsamiai aptariamas Adlerio judėjimo dėsnis, jo optimistinė esmė ir naudingumas padedant kiekvienam iš mūsų žengti drąsesnį kitą žingsnį.

 

13.00 – 14.00 Pietų pertrauka

 

14.00 -16.40 Kūrybinės dirbtuvės (pasirenkamos vienos kūrybinės dirbtuvės, grupėse dalyvių skaičius ribojamas). Dirbtuvių metu gali būti numatoma 10 min. pertrauka.

 

Kristina Keturakytė (ilgametė LIPD narė, Kauno JJG psichologė).

„Savęs pažinimas ir konstravimas neįprastomis priemonėmis“. Pakviesti į šią grupę įkvėpė nuotoliniai mokymai karantino metu apie kūrybinius metodus mokyklos psichologo darbe. Ką veiksime kartu? Tyrinėsime savo asmenybę su jos gyvenimo stiliumi, įkūnisime ją į tešlių ar tešlę, įvardinsime ir kalbinsime, galiausiai – įžvalgas apjungsime grupėje, jomis pasidalinsime.

Grupės dydis – 12 dalyvių.

 

Rašelė Šeraitė (MAK konsultantė, IPI konsultantų programos dalyvė, LIPD narė).

„Gyvenimo uždaviniai ir  kūrybiškumas“. Alfredas Adleris teigė, kad žmogaus gyvenimas bus prasmingas bei sėkmingas jam įgyvendinus  gyvenimo uždavinius – meilę (artimus santykius), darbą, draugystę (gerus santykius su draugais), taip pat santykius su savimi ir dvasingumą.

Ar esame patenkinti svarbiausiomis savo gyvenimo sritimis? Ar viskam, kas iš tiesų svarbu, skiriame savo laiko ir dėmesio? Kaip atrasti energijos viskam subalansuoti?  Į šiuos ir į kitus, Jums svarbius, klausimus atsakysime šioje grupėje. Kviesiu kiekvieną atskirai ir visiems kartu, pasitelkus kūrybiškus metodus, išsigryninti svarbiausias savo gyvenimo sritis ir uždavinius, juos įvertinti ir surasti pilnatvę, energiją ir džiaugsmą teikiančius resursus, kad galėtume iš naujo atrasti savo potencialą ir pagaliau iššokti iš greitai besisukančio rutinos rato, kuris trukdo gyventi, taip, kaip norime.

Grupė surinkta! Grupės dydis iki 8 asmenų. Su savimi turėti užrašinę ar porą popieriaus lapų bei kelių skirtingų spalvų mėgstamas rašymo ar piešimo priemones.

 

Inga Betuža-Bertuža (menininkė, dailės terapeutė, LIPD narė).

„Patyriminė dailės terapijos grupė“. Kursime bendrą tekstilinį darbą. Tyrinėsime asmeninio indėlio svarbą į bendrą kūrinį. Spalvų poveikį atsiminimams. Svarbus bus  dalyvių aktyvus įsitraukimas, įžvalgų dalinimasis.Pageidautina mokėti nerti vąšeliu.

Dalyvių skaičius – 10.

 

Gailė Kvietkutė-Gudelė (LIPD, IPKA ir DTA narė, individualiosios psichologijos konsultantė, lektorė, dramos bei šokio-judesio terapijų praktikė, sveikatos mokslų reabilitacijos kryptis – Dramos terapija).

„Dramos terapijos metodai – kaip vienas įrankių psichologiniame konsultavime“.    Dramos terapija dėkinga tuo, kad savyje talpina visas meno terapijos rūšis: muzikos, dailės, šokio-judesio bei dramos. Pritaikoma tiek individualiame, tiek grupių konsultavime, tiek darbe su vaikais bei paaugliais, tiek ir su suaugusiaisiais bei senjorais, tinkama porų terapijai. Taip pat reabilitacijai, sveikstant po traumų bei darbe su negalią turinčiaisiais. Tad šiame praktiniame seminare susipažinsime su dramos terapija iš arčiau.

Grupės dydis iki 16 dalyvių.

16.45 -17.05 Kūrybinių dirbtuvių refleksijos, pažymėjimų įteikimas.

REGISTRACIJA

Elektroninė registracija vyksta nukopijavus šį adresą:

Taip pat galima registruotis iš tinklapio: www.lipd.lt

 

Registruojantis pažymėkite grupę, kurioje ketinate dalyvauti, taip pat (jeigu užsisakote pietus viešbutyje) vegetarinį/ įprastą pietų su išankstiniu apmokėjimu pasirinkimą.

Prašome registruotis iki kovo 1 d.

Elektroninė registracija įsigalioja pervedus konferencijos mokestį.

Paliekame galimybę registruotis ir konferencijos dieną.

Konferencijos dalyviai gaus 6 valandų LIPD pažymėjimus.

 

MOKĖJIMAI

Konferencijos:

LIPD nariams, IPI studentams, universitetų dieninių ir neakivaizdinių skyrių studentams – 17 eurų, kitiems dalyviams – 20 eurų. Registruojantis po kovo 1 d. ir konferencijos dieną atitinkamai – 20 eurų ir 23 eurai. Grupių vadovai už konferenciją ir pietus nemoka.

Užsakomi pietūs: Kadangi aplink konferencijos vietą arti nėra maitinimo įstaigų, registracijos metu konferencijos dalyviams siūloma užsisakyti pietus viešbutyje iš anksto apmokant pavedimu ir būtinai nurodant vegetarinį arba įprastą pasirinkimą. Pietų kaina – 9 eurai.

Konferencijos mokestis  dalyvaujantiems tik plenarinėje dalyje – 10 eurų.

 

Lietuvos individualiosios psichologijos draugija. Kodas 191946577

Banko sąskaita LT597300010002378986 AB bankas „Swedbank“, b.k. 73000

Paskirtis – konferencijos ir/arba užsakomų pietų mokestis.

PASTABOS:

LIPD narius kviečiame pavedimu sumokėti nario mokestį (15 € metams) už 2022 ar 2023 metus.

 

LIPD suvažiavimas 2023 m. kovo 4 d. 17.20-17.45 val.

Suvažiavimo dienotvarkė:

– Prezidento metinė ataskaita;

– LIPD finansinė ataskaita;

–Naujos valdybos pristatymas;

–Einamieji reikalai.

Kadangi suvažiavimas vyks pasibaigus konferencijai, LIPD nariams registruojantis siūloma užsisakyti pietus viešbutyje, apmokant iš anksto – pavedimu.

 

Kviečiame draugijos narius aktyviai dalyvauti!