Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

Keturioliktoji LIPD vasaros stovykla Balsiuose

Keturioliktoji LIPD vasaros stovykla Balsiuose
2011.08.18 – 2011.08.21
Tai stovykla draugijos nariams su šeimomis ir prijaučiantiems. Čia mokomės, dirbame ir poilsiaujame.

STOVYKLOS TIKSLAS

Skleisti Alfredo Adlerio idėjas ir gyventi pagal jas. Pagrindinės A. Adlerio idėjos: • padrąsinimas; • lygiavertiškumas; • bendrystė; • pagarba; • bendradarbiavimas • savarankiškumas priklausyme.

VIETA

Gyvenome šalia 1764 m. statyto Balsių malūno, Pasvalio raj. Stovyklausime šalia Lėvens upelio.

LAIKAS

Vasaros stovykla vyko 2011 08 18 – 21. Balsiuose renkamės

GRUPĖS

Vilma Kuodienė ir Rūta Markovskytė: Jaunesniųjų vaikų grupė (3-6m.) „Saulės zuikučiai“ Stovyklos metu būsime „saulės zuikučiais“, t. y. dovanosime vieni kitiems savo šypseną, spindinčią nuotaiką ir kitaip „šviesime“! Būtinai veiksime: susipažinsime, apsiprasime, tada žaisime, dainuosime, seksime pasakas, piešime, vaidinsime, mankštinsimės ir taip toliau. Mums gali praversti vaikučio mėgstamiausias žaislas, dūdelė ar švilpynė, kamuoliukas ar šokdynė… Tėvelių prašome: pasirūpinti orą atitinkančia vaiko apranga, informuoti iš anksto apie vaikų higieninius įgūdžius, spec. poreikius ir pan.

Kristina Keturakytė ir Laima Matutienė: Pradinukų grupė (7-10m.) Susidraugavę žaisime žaidimus tyrame ore. Vaikai sužinos, kaip senovėje žaidė piemenukai su akmenukais, pagaliukais, su šluota ar virve. Turėsime kamuolių judriems žaidimams. Pažinsime mus supančią aplinką – žolynus, medžius, samanas, stebėsime skruzdes, bitutes, uodus, pasidarysime žaisliukų iš žolių ir saulės laikrodį. Jeigu būtų labai vėjuota ir šlapia, žaisime po stogu arba svirnelyje kambarinius žaidimus, piešime gamtą.

Nerijus Ogintas, Milda Pleitaitė, Nerijus Gražulis: Jaunesniųjų paauglių (11-14m.) grupė „Savęs paieškos“. Paauglystė – tikrai įdomus gyvenimo tarpsnis. “Pagooglinus” šį žodį, randame, kad paauglystė: • Tai saviraiškos laisvės ir savęs ieškojimo metas; • Tai būties revoliucija, kurios metu prabunda asmeninis “aš”; • Tai laikotarpis, kai tave nervina visi, išskyrus tave patį; • Tai siaubas!  Kad ir kaip bebūtų, paauglystė, tai gyvenimo tarpsnis, kurį apibūdinti padėtų tokie žodžiai, kaip: pasikeitimas, tikslų kėlimas ar ieškojimas, savęs paieškos, saviraiška… Grupėje keliausime savęs pažinimo link, pasitelkę pačias įvairiausias pajėgas, t.y. :  bendravimą (tiek žodinį, tiek nežodinį);  žaidimus (veiksmas);  piešimą (saviraiška lape);  muziką (saviraiška per garsą);  teatrą (jame gali tilpti visi prieš tai minėti dalykai). Dalyvių prašome atsivežti piešimo priemones ir, kas moka groti, muzikos instrumentus.

Domas Briedis, Monika Daukšaitė: paauglių grupė (15 – 18 metų) „Misija: fantazijos išlaisvinimas!” Grupės užsiėmimų metu bandysime pažinti save ir kitus, suprasti jausmus bei vertybes. Taip pat bendrausime kurdami, piešdami ir žaisdami. Fotografuosime, eksperimentuosime, draugiškai aptarsime rezultatus, gal net surengsime parodą. Jei turite, pasiimkite fotoaparatus ir saują sau mielų smulkių daiktų. O svarbiausia nepamirškite giedros nuotaikos, šypsenų bei smalsumo!

Teminės grupės suaugusiems buvo šios:

Albina Gudaitienė: Savęs ir kitų pažinimo link – šnipinėjimo pradžiamokslis. Kas? Kaip? Kodėl? – klausimai, kurie neduoda ramybės daugeliui mūsų. Ką apie mus ir kitus pasako vardas, gimimo data, raštas, parašas, rankinė, lūpdažis, papuošalai, mašina, batai, apranga, rūbų spinta, rankų linijos, mimikos raukšlės, kūno kalba, miegojimo pozos ir pan. Mokysimės tai „skaityti“. Dalinsimės savo atradimais apie daiktų kalbą, analizuosime jų paliekamas užuominas ir įrodymus, iš kurių galima(?) sužinoti, kas ir koks Jūs iš tikro esate. Norit tikėkit, norit – ne, tačiau kai kuriuos atsakymus rasime. Tai grupė smalsiems, ne per daug rimtiems, norintiems pasitikrinti, praktiškai išbandyti, patobulinti savo kaip šnipų gebėjimus. Grupėje gali dalyvauti iki 10 žmonių.

Eglė Zubienė: Individualioji psichologija pradedantiesiems. Grupės tikslas – supažindinti stovyklos naujokus su pagrindiniais IP principais, atskleisti teorines žinias praktinių- kūrybinių užsiėmimų metu ir per asmeninį grupinį dalyvių patyrimą. Grupės metu bus naudojami įvairūs metodai – piešimas, judesys, konsteliacija, savistaba ir kt. Kviečiami tie, kurie stovykloje dalyvaus pirmą kartą, kurie nori daugiau sužinoti apie A. Adlerio psichologiją ir šiek tiek geriau pažinti save. Dalyviai turėtų atsivežti labiausiai jiems patinkančią vaikystės nuotrauką. Pageidautina – 12 grupės narių vyresnių nei 18 metų.

Jolita Bužinskienė ir Viktoras Šapurovas: Meilė: gyva, negyva ir pražudyta. Tai jausmų grupė, skirta abiem lytims. Aistra, kuri atsiranda iš nieko ir kažkodėl nesivysto be pastangų. Iš jos gali nesusikurti meilė. Kuo skiriasi meilė ir aistra? Kodėl žmonės nedrįsta mylėti? Ar galima išmokti mylėti? Kaip vaikas išmoksta mylėti? Meilės poreikis ir kitų žmonių reakcija į jį. Kam ir kaip pražudoma meilė? Melo įtaka meilės eigai. Konfliktai čia ir dabar. Konsultavimas meilės klausimais. Remsimės 2 meilės filmais (įgarsinti rusiškai). Dalyvių apie 12.

Jochen Willerscheidt, vaikų ir paauglių psichoterapeutas (IP), konsultantas; IP Gudrun Willerscheidt, spec. pedagogė, konsultantė IP. Vers Edita Briedienė.  4 dalių seminaras: Pamokas praleidinėjančių paauglių elgesys – diagnostinės įžvalgos ir terapinis poveikis (J.W.) Bus pristatytos ir išskirtos įvairios pamokų praleidinėjimo formos. Per atveją bus parodytas vystymuisi reikšmingas gėdos konfliktas, kuris dažnai įtakoja pamokų praleidinėjimą. Įvadas į projekcinį metodą „Sceniniai mokyklos vaizdai“ (J.W.) Metodo autorius pristatys kaip jis dirba su mokykliniais konfliktais. „Sceniniai mokyklos paveikslai“ bus pateikiami per atveją. Savęs pažinimo tikslu dalyviai tirs savo mokyklinius prisiminimus. Terapinis konsultavimas specialiojoje mokykloje – atvejas ir konsultavimo sąlygų aiškinimasis. (G.W.). Bus pristatytas antrus metus konsultuojamo dvylikamečio berniuko atvejas. Mokyklinė „Pedagoginio-terapinio konsultavimo“ samprata atskleidžia reikalingus apribojimus. Psichoedukacinis konsultavimas lavinant mentalizavimo gebėjimus (J.W.) Psichodinaminių pratybų „Mentalizavimas veiksme“, skirtų smurto prevencijai mokykloje, pristatymas. Paskaita ir videomedžiaga paskatins grupėje išmėginti mentalizavimą skatinančius impulsus. Laukiami vaikų ir paauglių psichoterapeutai, mokyklų psichologai, konsultantai. Grupės dydis ribotas – optimalu 12 dalyvių.

Erika Kern: Sapnų grupė – II dalis Pagrindinė mokymo veikla sapnų grupėje – sapnavimas ir svajojimas atviromis akimis, dar vadinamas dienos sapnais. Šios grupės dalyviams nereikia jokio išankstinio pasirengimo, tačiau reikia nusiteikimo ir … pleduko, kad jaukiai susisukus galima būtų minkštai sapnuoti. Mūsų tikslas – panirti į sapnų vaizdinius, kartu pabraidžioti po metaforų laukus ir pajausti, suprasti ir bandyti pavadinti tai, ką turime ne taip toli – už sąmonės vartų, kad galėtumėm geriau suprasti savo gyvenimo stilių, kuris pasireiškia per mūsų santykį su pačiais savimi ir plačiuoju pasauliu. Grupės dalyvių skaičius ribotas – 8. Į grupę registruotis pirmumo teisę turi pirmosios (2009 metų) sapnų grupės dalyviai, nes ši grupė – pirmosios grupės tęsinys.

Lina Vėželienė: Egzistencinio patyrimo grupė – Su-Būtis Su-Būtis / Su-Gyvenimas / Su (si) -Tikimas (kaip Tikėjimas) su savo paties tikruoju Aš ir su tikruoju Tu. Nuolat esame santykyje su Kitais: su tėvais, su vaikais, su draugais ir kaimynais, su mielais ir nemėgstamais. O kur dar santykis su pačiu savimi? Pasinėrę į begalinį įsipareigojimų, tikslų siekimo maratoną, santykių kūrimui ir išsaugojimui paliekame vis mažiau erdvės. Praslystame vienas pro kitą kaip Venecijos kaukės kasdienybės karnavale. O gal galime tai pakeisti? • Su-Būties grupė skirta: • visiems, kurie siekia geresnių santykių su savimi ir kitais; • visiems, kurie pavargo nuo susvetimėjimo, nesupratimo, abejingumo; • visiems, kurie nori patirti/išgyventi/pajausti transformuojančią santykio Aš- Tu galią; • visiems, kurie giliai širdyje ilgisi tikro nuoširdaus Susitikimo su Kitu. Dalyvių – 10 – 12.

DIENOTVARKĖ

Ketvirtadienis

17:00-18:00 Atvykimas, įsikūrimas, registracija, užsirašymas į savanoriško darbo grupes. Registraciją vykdo Tadas Važnevičius, Jolanta Veterienė.

18:00-18:30 Organizacinio komiteto ir grupių vadovų posėdis. Viktoras Šapurovas.

18:30–19:30 STOVYKLOS ATIDARYMAS, vėliavos pakėlimas, pasisveikinimas. Giedrius Gudaitis ir Jolanta Veterienė.

19:30-20:30 Vakarienė. Pateikia savanoriai. 20:30-23:30 Talentų vakaras, susipažinimas, žaidimai. Pabaigoje muzikos vakaras. Domas Briedis, Monika Daukšaitė, Nerijus Ogintas, Jolanta Veterienė, paauglių grupė.

20:30-20:45 Labanakt vaikučiai. Violeta Janėnaitė.

Penktadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.

8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Giedrius Gudaitis.

9:00-10:30 I užsiėmimas.

10:30-11:00 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.

11:00-12:30 II užsiėmimas.

12:30-14:00 Pietūs. Pateikia savanoriai.

14:00-14:30 Fotosesija. Monika Daukšaitė.

14:30-16:00 III užsiėmimas.

16:00-16:30 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.

16:30-18:00 IV užsiėmimas.

18:00-18:30 Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.

18.30-19.00 Labdaros aukcionas. Domas Briedis ir Jolanta Veterienė.

19:00-20:00 Vakarienė. Ruošia Giedrius Gudaitis ir savanoriai.

21:00-21:30 Labdaros spektaklis. Violeta Janėnaitė.

21:30-22:00 Paskaita apie fotografiją. Monika Daukšaitė.

22:00-23:30 Muzikos vakaras. Domas Briedis, Monika Daukšaitė ir paauglių grupė.

Šeštadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.

8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Giedrius Gudaitis.

9:00-10:30 I užsiėmimas.

10:30-11:00 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.

11:00-12:30 II užsiėmimas.

12:30-14:00 Pietūs. Pateikia savanoriai.

14:00-14:30 Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.

14:30-16:00 III užsiėmimas.

16:00-16:30 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.

16:30-18:00 IV užsiėmimas.

18:00-18:30 Repeticijos grupėse. Grupių vadovai.

18:30-19:00 Organizacinio komiteto ir grupių vadovų posėdis. Viktoras Šapurovas.

19:00-20:00 Vakarienė. Pateikia savanoriai.

20:00-24:00 Grupių pasirodymai. Pastaba: visos grupės kūrybiškai parodo, ką išmoko. Pabaigoje muzikos vakaras. Domas Briedis, Monika Daukšaitė ir paauglių grupė.

Sekmadienis

8:00-8:50 Pusryčiai. Pateikia savanoriai.

8:50-9:00 Bendras susirinkimas. Giedrius Gudaitis.

9:00-10:30 I užsiėmimas.

10:30-11:00 Kavos pertrauka. Pateikia savanoriai.

11:00-12:30 II užsiėmimas.

12:30-13:30 Pietūs. Pateikia savanoriai.

13:30-14:00 Aplinkos ir patalpų tvarkymas.

14:00-14:30 STOVYKLOS UŽDARYMAS, vėliavos nuleidimas, atsisveikinimai. Giedrius Gudaitis ir Jolanta Veterienė. Uždarymui pasibaigus organizacinio komiteto posėdis. Viktoras Šapurovas.