Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

IAIP gegužės mėnesio naujienlaiškis

Mieli kolegos,

Tai paskutinis informacinis biuletenis prieš susitikimą Kelne 2024 m. liepos 3–7 d. dirbti, mokytis ir tęsti profesinių draugysčių kūrimą 29-ajame Tarptautinės individualiosios psichologijos asociacijos kongrese.

Kongreso programa buvo sukurta mūsų DGIP kolegų dėka. Visą informaciją ir naudingus vietinius patarimus galite rasti ilgoje programoje adresu https://adler-iaip.net/29th-congress-of-the-iaip/ Atminkite, kad registracija vis dar vyksta adresu https://www. dgip.de/veranstaltungen

Pristatančių kolegų temų ir pavardžių sąrašas puikus. Kiekvieną dieną pradėsime nuo dviejų pagrindinių paskaitų ar pranešimų apie svarbias šiuolaikines IP temas. Lygiagrečiai vyks traumų, diagnostikos, tėvystės gūdžių ir auklėjimo, atsparumo, dvasingumo, ankstyvųjų prisiminimų ir daug daugiau užsiėmimų. Taip pat turėsime Didįjį plakatų šturmą ir prieškongresą. Šventinis vakaras vyks šeštadienį, liepos 6 d.

Istorinės vietos lankytinos vietos, pasivaikščiojimai palei Reino upę, šventinė vakarienė, autentiškesnis vokiškas maistas (plius) vietinėse alaus daryklose ir daug daugiau padarys šią kelionę nenugalimą.

Tikimės susitikti Kelne po dviejų mėnesių!

Organizaciniai priminimai.

Netrukus gausite IAIP valdybos generalinio sekretoriaus Giansecondo Mazzoli korespondenciją, kurioje bus prašoma delegatų, kurie dalyvaus kongrese ir atstovaus jūsų organizacijai delegatų asamblėjos posėdžiuose liepos 4 d. ir liepos 5 d., pavardžių. Įeiname į labai įtemptą organizacinį sezoną ir dėkojame, kad palaikote ryšį su mumis ir atsakote. Ačiū!

Naujienose nuo paskutinio informacinio biuletenio:

Įspūdingos naujienos yra tai, kad keturios IAIP narės organizacijos pateikė paraiškas ir gavo dotacijas iš kitos organizacijos narės – Niujorko Alfredo Adlerio instituto. Sveikiname Alfredo Adlerio institutą Tel Avive (Izraelis), Centro de Estudio Adlerianos (Urugvajus), Individualiosios psichologijos mokyklą Lvove (Ukraina) ir Adlerio instituto bei Bulgarijos individualiosios psichologijos draugijos komandą. Mes pasirūpinsime, kad būtų pristatyti labai prasmingi ir kūrybingi projektai, kurie dabar remiami dotacijomis. Ačiū, AAINY! Smagu matyti tiek daug bendradarbiavimo ir abipusės paramos IAIP viduje.

Puikus šio informacinio biuletenio naujienų šaltinis yra jūsų metinės ataskaitos. Paliesime tik kelis įvykius ir tikimės daugiau paminėti valdybos pranešime liepos 4 d.

Nepamirškite parašyti mums apie savo renginius, kad galėtume jais plačiai pasidalyti naujienlaiškyje, o kai kuriais – mūsų svetainėje, kad gautume puikų šių ir kitų kasmetinių renginių kaleidoskopą adresu https://adler-iaip.net/member-organizations -konferencijos ir kongresai/

Dar kelios naujienos:

2024 m. balandžio 5 d. mūsų kolega iš Urugvajaus Andresas Buschiazzo Figaresas apgynė daktaro disertaciją. Kiekvienas, norintis sužinoti daugiau apie disertaciją, turės atvykti į Kelną ir pasivyti Andresą. Sveikiname, dr. Andrés Buschiazzo Figares!

Adler Institute Bulgaria (su Bulgarijos individualiosios psichologijos asociacijos parama) 2024 m. vasario 10-11 d. surengė dviejų dienų tarptautinę konferenciją. 18 pranešėjų įtraukė kelis šimtus dalyvių į turtingas diskusijas demokratinio vaikų ugdymo tema.

2024 m. sausio 26 d. Vankuveryje, Kanadoje, Adlerio universitetas surengė 3-ąją kasmetinę Priklausomybės paskaitą, kurioje dalyvavo beveik 100 dalyvių. Dr. Sara Saeedi pristatė „Priklausymą ir šeimos žvaigždyną“.

Nyderlandų individualiosios psichologijos draugija kovo mėnesį pasidalijo 57-uoju naujienų pranešimu. Yra daug naujienų, bet jums reikės pasiekti olandų kalbą. Čia yra nuoroda, taip pat galite užsiprenumeruoti, kad gautumėte juos į savo pašto dėžutę.

Nors ankstyvoji registracija baigėsi, vis dar galite registruotis dalyvauti Adlerio vasaros mokykloje (ICASSI) Steinfelde, Vokietijoje (daugiau skaitykite www.icassi.net) arba kasmetinėje NASAP konferencijoje Floridoje (daugiau skaitykite www.alfredadler.org).

„Institut de psychanalyse adlérienne des Hauts-de-France SFPA“ dabar turi naują logotipą!

Keletas ištraukų iš jūsų metinių ataskaitų: įvairios patirties

(Tai tikrai keletas – daugiau bus pranešama delegatų asamblėjoje Kelne)

 • ÖVIP ruošiasi pradėti šeštąjį kursą, kuris ruošia studentus menų magistro (tęstinis mokymas) laipsniui. Tai jau dešimti metai.
 • Adlerio universitetas baigė skaitmeninimo projektą ir dabar siūlo daugiau nei 70 skaitmeninių Rudolfo Dreikurso ir kitų jo kartos kolegų įrašų.
 • Asociación Española de Psicología Adleriana (AEPA) kartu su Asociación Latinoamericana de psicología Adleriana (ALAPA) organizavo keletą virtualių Adlerio kavinių.
 • Niujorko Alfredo Adlerio institutas baigė antrąjį dotacijų, skirtų Adlerio organizacijoms, skirtą Adlerio principų ir praktikos sklaidai ir mokymui, etapą.
 • Lietuvos individualiosios psichologijos asociacija (LIPD) surengė kasmetinę konferenciją „Adlerizmas kūryboje“.
 • Slovakijos asmenų asociacija l Psichologija tęsia ilgalaikius Adlerio konsultavimo mokymus 2022-2025 m.
 • Adler Korea rengia tėvystės sertifikavimo programą
 • Britų Kolumbijos Adlerio psichologijos asociacija siūlo tęstinio mokymosi seminarus, įskaitant sapnus, ankstyvus prisiminimus, gyvenimo užduočių įvertinimą ir tėvų švietimo programas.
 • NASAP surengė pirmąjį virtualų institutą, kuriame dalyvavo 35 studentai, ir pasiūlė keletą „TapTalks“.
 • Japonijos Adlerio psichologijos draugija surengė 40-ąjį metinį kongresą
 • Istituto di Psicologia Individuale „A. Adler” di Torino (IPI) remia „Z kartos ir tapatybės” tyrimus.
 • Lvovo individualiosios psichologijos mokykla toliau mokėsi ir studijavo įvairius PTSD aspektus.
 • S.I.P.I. – SOCIETÀ ITALIANA DI PSICOLOGIA INDIVIDUALE dirba prie PROJEKTO „JOURNAL CLUB“, skirto nariams, norintiems pagerinti savo gebėjimus atlikti pagrindinius ir klinikinius tyrimus Adlerio individualiajai psichologijai aktualiomis temomis.
 • Vokietijos individualiosios psichologijos asociacija (DGIP) ruošiasi priimti IAIP kongresą ir jus visus!

Liūdna žinia, kuria reikia pasidalinti:

Jau prieš kelias savaites rašėme apie tai, kad mirė daktaras Henry Stein. Dabar galite perskaityti Henry kolegų Eriko Mansagerio ir Dyanne’o Pienkowskio pagirtą adresu https://adler-iaip.net/henry-t-stein-phd/

 

Šią dieną 1974 m

Redaktoriai The IPNL (Individual Psychology News Letter) Vol. 23, Nr. 3, dalyvavo diskusijoje „Ar tu esi perfekcionistas? To meto redaktorius Paulius Romas teigė, kad „mes, adleriečiai, esame laipsniški perfekcionistai, nes tikime, kad žmogus yra tobulas, gali tobulėti“ (p. 45) ir padarė išvadą, kad „kiekvieno žmogaus gyvenime būna tokios tobulos visumos akimirkos. natūraliai gali būti, bet retai“ (p.48). Tai, žinoma, gaila. Ar yra vilties moterims 😊?

Pabaigai,

Kokios nuotraukas  puslapio viršuje? Vaizdai yra iš keturių Pietų Azijos šalių, kuriose yra daug Adlerio mokymo ir klinikinės praktikos. Jūsų spėjimai? Susiraskite mus Kelne ir praneškite mums.

Nuoširdžiai jūsų,

IAIP President Marina Bluvshtein, PhD (USA)

Licensed Psychologist, Licensed Marriage & Family Therapist

NASAP Diplomate in Adlerian Psychology
Professor & Director, Center for Adlerian Practice and Scholarship, Adler University

 

IAIP Vice President Prof. Dr. Ursula Oberst (Spain)

General Health Psychologist (certified) and Adlerian Psychotherapist

President of Spanish Association of Adlerian Psychology – A.E.P.A

Psychology Professor at Ramon Llull University Barcelona

 

IAIP Secretary General Dr. Giansecondo Mazzoli (Italy)

Adlerian Psychoanalyst and Supervisor

President of the Italian Society of Individual Psychology

 

IAIP Treasurer Michaela Stacher-Linhart, MA (Austria)

Clinical Psychologist, Psychotherapist, Adlerian Psychoanalyst

Board member of the Austrian Society of Individual Psychology