Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

IAIP 2023 m. gruodžio mėn naujienalaiškis

Gerbiami kolegos,

Tai paskutinis 2023 m. naujienlaiškis, todėl naudojamės proga palinkėti jums visiems ramių ir džiaugsmingų atostogų su draugais ir šeimomis!

Daug naujienų per pastaruosius šešis mėnesius – perskaitykite ir pasidalykite jomis su kolegomis.

Žiūrėkite nuotraukas viršuje – jos yra šviežios iš praėjusią savaitę vykusio bendro DGIP ir IAIP valdybos posėdžio, kuriame, nepaisant kai kurių orų netikėtumų, buvome priblokšti studijuodami 98 santraukas, pateiktas 2024 m. kongresui Kelne, Vokietijoje.

 

Priėmimo laiškai bus išsiųsti paštu artimiausiomis dienomis. Preliminari programa ir registracijos informacija bus paskelbta vasario viduryje. Negalime sulaukti, kol galėsite susipažinti su puikia programa, kuri bus pristatyta ir turės keletą unikalių ypatybių, pvz.

  • Didysis plakatų plakatas
  • traumų tema
  • išankstinis kongresas
  • intervizijos galimybė

Istorinės vietos lankytinos vietos, pasivaikščiojimai palei Reino upę, Gala vakarienė, daugiau autentiško vokiško maisto (plius) vietinėse alaus daryklose ir dar daug kitų dalykų padarys šią kelionę nenugalimą.
Taigi, likite su mumis!

Daugiau organizacinių priminimų.

Atkreipkite dėmesį į IAIP valdybos generalinio sekretoriaus Giansecondo Mazzoli ir valdybos iždininkės Michaelos Stacher-Linhart korespondenciją apie metines ataskaitas, metinius mokesčius ir kvietimą siūlyti kandidatus rinkimams. Kvietimas teikti ataskaitas, rinkliavas ir kandidatus bus išsiųstas sausio pabaigoje, o terminas – vasario 29 d.

Dar yra laiko pateikti paraišką Alfredo Adlerio instituto Niujorke dotacijai gauti! Paraiškų teikimo terminas baigiasi gruodžio 15 d. – nepraleiskite progos gauti finansinę paramą kai kurioms savo edukacinėms idėjoms. Antrus metus iš eilės Alfredo Adlerio institutas Niujorke su džiaugsmu praneša, kad siūlo dotacijas Adlerio organizacijoms, skirtas Adlerio psichologijos mokymui arba konkrečioms jos taikymo sritims. Iki 5 000 JAV dolerių premijos bus skiriamos institutams ir kitoms adlerietiškoms organizacijoms tiek JAV, tiek tarptautiniu mastu. Dotacijos bus skiriamos atsižvelgiant į projekto originalumą ir vertingumą.

Ypač skatinamos teikti paraiškas organizacijos, kurios yra IAIP narės, tačiau kviečiamos visos ne pelno siekiančios organizacijos, kuriose mokoma adlerietiškų principų ir technikų. Paraišką galite atsisiųsti adresu https://drive.google.com/file/d/1zD9pk33ShiS4HzbRXebhbytczXmSsHpz/view?ts=651340ca

Kas vyksta IP pasaulyje?

Konferencijos, kongresai ir kiti dėmesio verti renginiai, kurių temos įkvepiančios, o dalyvių skaičius didelis. Štai tik keletas iš jų. Birželio 1-4 d. Denveryje, Kolorado valstijoje, NASAP surengė metinę asmeninę konferenciją, kurios tema „Changemaking: Viskas gali būti kitaip”, o spalio mėn. surengė rudens virtualųjį institutą. Adlerio universitetas surengė kasmetinį mokymo renginį „Adlerio psichologija: 2023 m. lapkričio 3 d. surengė mišrų mokymą „Doing what works”, kuriame dalyvavo 100 žmonių. Rugpjūčio mėnesį Dubline (Airija) ICASSI surengė labai sėkmingą vasaros mokyklą, kurioje dalyvavo dalyviai iš viso pasaulio ir buvo pasiūlyta gausi programa. Spalio mėnesį Japonijos adlerietiškosios psichologijos draugija atšventė savo 40-ąsias metines, prie kurių asmeniškai prisijungė 86 dalyviai, o virtualiai – 67 dalyviai. Mūsų kolegos ukrainiečiai rengia ypatingą adlerietiškos meno terapijos projektą. SFPA atidarė naują interneto svetainę.

Keletas artimiausių renginių: 2024 m. sausio 20-21 d. ICASSI virtuali žiemos konferencija. 2024 m. ICASSI konferencija vyks Kloster Steinfelde, Kall. Daugiau informacijos netrukus bus pateikta www.icassi.net. NASAP 2024 m. konferencija vyks 2024 m. birželį Tampoje, Floridoje.

Čia išvardijame tik tas, apie kurias žinome. Parašykite mums apie savo renginius, kad galėtume jais plačiai pasidalyti naujienlaiškyje, o kai kuriais iš jų – mūsų interneto svetainėje adresu https://adler-iaip.net/member-organizations-conferences-and-congresses/. Puikus šių ir kitų kasmetinių renginių kaleidoskopas.

Turime pasidalyti ir liūdnomis naujienomis:

2023 m. liepos 4 d. mirė Jane Griffith. Kartu su savo vyru Bobu Powersu ji daug prisidėjo prie adlerietiškos literatūros ir mokymų (kai kurie iš jūsų galbūt turite jų „Leksikoną” ir „Psichoterapijos raktus”). Ji daugeliui buvo puiki mentorė.

Elsie McDorman mirė 2023 m. spalio 13 d. Elsie kelis dešimtmečius buvo nuolatinė, padrąsinanti Vankuverio adleriečių bendruomenės narė.

2023 m. spalio 21 d. mirė Olimpia Mourier. Olimpija buvo ilgametė SFPA narė ir, cituojant jų prisiminimus, Olimpija buvo saulėta siela, kuri savo buvimu nušvietė mūsų gyvenimus”. Tie, kurie dalyvavo 2017 m. kongrese Mineapolyje, turėtų ją gerai prisiminti.

***

Šią dieną, 1967 m.

IPNL (Individual Psychology News Letter) buvo pateiktas toks klausimas, kurį turėjome aptarti…
… nebent atsakymas būtų aiškus.


Kol kas tai viskas.
Jei norite, galite rašyti mums visiems keturiems adresu info@adler-iaip.net arba bet kuriam iš mūsų atskirai.
Mes, kaip komanda, skirsime laiko aptarti visus jūsų atsiliepimus – raštu arba per vaizdo susitikimą.

IAIP President Marina Bluvshtein, PhD (USA)

Licensed Psychologist, Licensed Marriage & Family Therapist

NASAP Diplomate in Adlerian Psychology
Professor & Director, Center for Adlerian Practice and Scholarship, Adler University

 

IAIP Vice President Prof. Dr. Ursula Oberst (Spain)

General Health Psychologist (certified) and Adlerian Psychotherapist

President of Spanish Association of Adlerian Psychology – A.E.P.A

Psychology Professor at Ramon Llull University Barcelona

 

IAIP Secretary General Dr. Giansecondo Mazzoli (Italy)

Adlerian Psychoanalyst and Supervisor

President of the Italian Society of Individual Psychology

 

IAIP Treasurer Michaela Stacher-Linhart, MA (Austria)

Clinical Psychologist, Psychotherapist, Adlerian Psychoanalyst

Board member of the Austrian Society of Individual Psychology

Naujienlaiškis anglų kalba pdf formatu