Lietuvos individualiosios psichologijos draugija

IAIP 2023 m. gegužės mėnesio naujienlaiškis

Mieli kolegos,

Yra tiek daug gerų naujienų – sunku susigaudyti, nuo ko pradėti!

Dabar gavome daugumą jūsų metinių ataskaitų ir nario mokesčių ir per praėjusį valdybos posėdį pradėjome gerai diskutuoti apie tai, ką su mumis pasidalinote apie savo darbą 2022 m. ir kokių palinkėjimų organizacijai 2023 m. ir vėliau. Sveikiname visus naujai išrinktus ir perrinktus organizacijų narių prezidentus ir ryšių palaikymo pareigūnus!

Daugelis iš jūsų pirmą kartą po pandemijos dalyvavo asmeniškai arba mišriuose konferencijose ir kongresuose su įkvepiančiomis temomis ir gausiu lankomumu. Tai tik keli konferencijos pavadinimai iš viso pasaulio – „Adlerizmas kūryboje: apie žmogaus individualumo ir priklausymo raišką mene“ (Lietuvos individualiosios psichologijos draugija), „Gydymas: holistinės priežiūros praktika Adlerio psichologijoje“ ( Taivano Adlerio psichologijos draugija),“ Skauda atsisveikinti!? Susisiekimas ir atskyrimas“ (DGIP), „Poros, šeimos ir kolektyviškumas: šiuolaikiniai žvaigždynai“ (SIPI), „Trys gyvenimo uždaviniai“ (AEPA), „Adleris veikia: IP vaidmuo socialiniame teisingume“ (ASIIP) . Taip pat buvo svarbi sukaktis su švente – Adlerian Psychology Association of BC (APABC) šventė savo 50-metį su priėmimu, specialiu tortu ir gyva muzika.

Dėkojame visiems, kurie pasidalino trumpais savo renginių aprašymais ir nuotraukomis. Dabar galite mėgautis puikiu šių ir kitų kasmetinių renginių kaleidoskopu adresu https://adler-iaip.net/member-organizations-conferences-and-congresses/

 

Kalbant apie šventes, Alfredo Adlerio centras Vienoje (AACI), oficialūs IAIP namai, gegužės 11 d., nuo 19.30 iki 21.30 val., surengs savo 10-mečio renginį. Tai nuoroda (arba pabandykite https://www.oevip.at/veranstaltungen/detail/aaci-jubilaeum-rapp/ ) į renginio detales, pranešėjus ir, žinoma, lauksime daug nuotraukų ir dalinsimės su jumis.

Kitame AACI renginyje dalyvaus profesorius Pawelas Dybelsas iš Lenkijos mokslų akademijos, kuris 2023 m. gegužės 15 d., 19.30 val. Vidurio Europos laiku, pristatys „Adler Goes International – Individualios psichologijos pradžia buvusioje Galicijoje“. Paskaita vyks vokiečių kalba, galimas internetinis ir sinchroninis vertimas į anglų kalbą per projekciją. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Vienos medicinos universitetu ir Lenkijos Alfredo Adlerio individualiosios psichologijos fondu (www.fpi.org.pl). Čia yra renginio Zoom nuoroda: https://us02web.zoom.us/j/3303308990 Susitikimo ID: 330 330 8990

Dar keletas įdomių naujienų iš organizacijų narių: NASAP birželio 1–4 dienomis Denveryje, Kolorado valstijoje, surengs kasmetinę konferenciją, kurios tema „Pakeitimai: viskas gali būti kitaip“.

Daugiau informacijos rasite adresu https://www.alfredadler.org/2023conference
Niujorko Alfredo Adlerio institutas baigė įžanginį dotacijos skyrimo procesą. Informuosime jus, kai vėliau šiais metais pasirodys antrasis turas.

Ar ieškote naujų IP skaitinių? Stebėkite mūsų kolegų iš NWIP @ADLER’s psychologie NEDERLAND – GEMEENSCHAPSGEVOEL Facebook puslapį. Tarp Adrie van der Horst ir Willy Hoestros įrašų praktiškai garantuotai rasite tai, kas jus sujaudins.

Mūsų mintys yra su kolegomis iš Ukrainos. Individualiosios psichologijos instituto (Lvovas) kolegos dalyvauja daugelyje psichikos sveikatos projektų, skirtų padėti civiliams ir kariškiams susidoroti su fizinėmis ir emocinėmis karo traumomis. Žiūrėkite galingą vaizdo įrašą apie projektą „Unbroken“ Šiame vaizdo įraše galite pamatyti mūsų kolegą Olehą Berezyuką.

Šiuo metu ruošiamasi 29-ajam tarptautiniam individualiosios psichologijos kongresui, o kvietimą teikti pasiūlymus (ir daug daugiau) savo pašto dėžutėse turėtumėte pamatyti maždaug po dviejų savaičių. Kvietimą teikti pasiūlymus jums pateiks mūsų DGIP kolegos. Mes visi nekantraujame, kol pamatysime jūsų santraukas.

Skaitydami šį informacinį biuletenį atsakykite į du anonsus (atsakymus siųskite el. paštu vienam iš mūsų) – laimėtojai bus paskelbti kitame naujienlaiškyje.

1. Apie prof. Pawelo Dybelso paskaitą – kuo Galicija reikšminga individualiosios psichologijos raidoje?
2. Apie nuotraukas naujienlaiškio viršuje – ar galite teisingai įvardinti bent trijų vaizdų kilmę?

Galiausiai šį mėnesį… 1978 m.

1978 m. gegužės–birželio mėn. Individualios psichologijos naujienų laiško (IPNL) numeris priverčia susimąstyti, kaip ir dauguma IPNL. Skaitytojams įkvėpimas ir praturtinimas yra Gerardo Farley „Adleris ir Spinoza“, paskutinis Willardo Beecherio laiškas IPNL ir gana provokuojantis „Le Coin du Rire“ su keletu britų nacionalinio fronto citatų. Žemiau pateikta citata skirta jums, tikiuosi, kad galėtumėte visapusiškai mėgautis.

Dreams’ Purpose 

In a sonnet, the thoughtful Elizabethan poet Samuel Daniel (d. 1619) anticipated this Adlerian insight: “—Cease, dreams, the images of day-desires,

to model forth the passions of the morrow.”

IPNL, May/June 1978, V27(3), p.50.

Šiam kartui tiek.

.
Jei norite, galite rašyti mums visiems keturiems adresu info@adler-iaip.net arba bet kuriam iš mūsų atskirai.
Kaip komanda skirsime laiko aptarti bet kokį jūsų atsiliepimą – raštu arba vaizdo susitikime.

Nuoširdžiai,

IAIP President Marina Bluvshtein, PhD (USA)

Licensed Psychologist, Licensed Marriage & Family Therapist

NASAP Diplomate in Adlerian Psychology
Professor & Director, Center for Adlerian Practice and Scholarship, Adler University

 

IAIP Vice President Prof. Dr. Ursula Oberst (Spain)

General Health Psychologist (certified) and Adlerian Psychotherapist

President of Spanish Association of Adlerian Psychology – A.E.P.A

Psychology Professor at Ramon Llull University Barcelona

 

IAIP Secretary General Dr. Giansecondo Mazzoli (Italy)

Adlerian Psychoanalyst and Supervisor

President of the Italian Society of Individual Psychology

 

IAIP Treasurer Michaela Stacher-Linhart, MA (Austria)

Clinical Psychologist, Psychotherapist, Adlerian Psychoanalyst

Board member of the Austrian Society of Individual Psychology